Powiedzmy, że każdy człowiek ma prawo do wyrażania własnych myśli. Powiedzmy, że ma też szanse wybrać sposób życia i środki wyrazu za tym idące. Jako młody chłopak wierny własnej intuicji podjąłem decyzje dzięki, którym jestem dzisiaj artystą malarzem, tłumaczącym język świata na swój własny. Mam tylko nadzieję, że jest on zrozumiały dla innych ludzi.

Moje malarstwo to otaczające nas życie. Wszystko może być dla mnie inspiracją jednak czas i doświadczenia zmieniają focus moich zainteresowań. Jedynie co jest niezmienne to czasami trudna, ale najczystsza dziecięcość, która jest siłą kreacji.

Wszystkie miłości i nienawiści, smutki pocięte śmiechem do łez, zachwyty i lęki wymieszane z farbami to najlepsza definicja mojego malarstwa, które traktuje jako największe spełnienie w swoim życiu.

Darek Pala

1967
urodzony w Częstochowie, Polska

1982-1987
Liceum Plastyczne im. J. Malczewski w Częstochowie, Polska

1987-1992
Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Polska

1998
mieszka w Miami, Floryda USA

2010
mieszka w Warszawie, Polska

Edukacja

1992
Akademia Sztuk Pięknych - Kraków, Polska
wydział grafiki - litografia, dr Roman Zygulski
www.asp.krakow.pl

2015
Stopień doktorski sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej – sztuki piękne na podstawie pracy teoretycznej wzbogaconej 16 obiektami – obrazami pt; Wpływ Środków Malarskich na Formę Przestrzenną Dzieła na Uniwesytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu pod opieką Pani Prof. dr hab. Hanny Wojdały- Markowskiej.

Praca doktorska (pdf)